เครื่องขยายเสียง Amplifiers BOSCH PLE-2MA240-EUicon
รหัส : PLE-2MA240-EU
ยี่ห้อ : BOSCH
รุ่น : PLE-2MA240-EU
ราคาปกติ :  41,000.00
ราคาพิเศษ :  34,850.00
เว็บไซต์เกี่ยวข้อง : https://www.audio2home.com/images/catalog_images/bsoch_ple-2ma.pdf
ไฟล์เอกสาร : bsoch_ple-2ma_2.pdf
รายละเอียดย่อ :
เครื่องเสียง BOSCH เครื่องขยายเสียง, เครื่องขยายเสียง2โซน 240 วัตต์ เครื่องขยายเสียง,2 Zone 240 W Plena Mixer Amplifiers. เพาเวอร์มิกเชอร์ BOSCH PLE-2MA240-EUคุณภาพดี ของแท้ รับประกัน 1 ปี แบรนด์ฮิตตลอดกาล แบรนด์ที่นิยมใช้
รายละเอียดทั้งหมด :
These Plena mixer amplifiers are high performance,
professional public address units with modern state of
the art features. They are easy to use, taking the
complexity away from the user and putting it where it
belongs, inside the equipment. Providing a crisp call or
clear music is as easy as turning on the radio.
The amplifier is also surprisingly affordable, without
sacrificing features such as ducking, priority and
flexibility.
  • 6 microphone/line inputs plus 3 music source inputs
  • 100 V, telephone and a call station input with priority
  • & VOX
  • 2 zones and announcement only output
  • Voice activated emergency override
  • High output power 240 Watts
  • 2-tone chime built in (7 more chimes optional with call station)
  • Outputs for line out, music only out and insert point
  • 24 V backup input with built in 24 V charger