เครื่องขยายเสียง Amplifiers BOSCH PLE-1ME060-EUicon
รหัส : PLE-1ME060-EU
ยี่ห้อ : BOSCH
รุ่น : PLE-1ME060-EU
ราคาปกติ :  18,700.00
ราคาพิเศษ :  15,895.00
เว็บไซต์เกี่ยวข้อง : https://www.audio2home.com/images/catalog_images/bosch_ple-1me.pdf
ไฟล์เอกสาร : bosch_ple-1me.pdf
รายละเอียดย่อ :
เครื่องเสียง BOSCH PLE-1ME060-EU เครื่องขยายเสียง, เครื่องขยายเสียง 60วัตต์ เครื่องขยายเสียง, 60 W Plena Mixer Amplifiers 4 Microphone / Line Inputs. เพาเวอร์มิกเชอร์ คุณภาพดี ของแท้ BOSCH รับประกัน 1 ปี ออกแบบ ติดตั้ง ระบบเสียง ระบบประกาศ ห้องประชุม ห้องสัมนา ห้องเรียน โรงเรียน โรงแรม คลีนิค สปา
รายละเอียดทั้งหมด :
เครื่องเสียง BOSCH PLE-1ME060-EU เครื่องขยายเสียง, เครื่องขยายเสียง 60วัตต์ เครื่องขยายเสียง, 60 W Plena Mixer Amplifiers 4 Microphone / Line Inputs. เพาเวอร์มิกเชอร์
Product Highlights
  • 60 Watt Output Power
  • 4 Microphone / Line Inputs
  • Switchable Phantom Power
  • Speaker Terminal Outputs
  • Level Control for Each Input
  • Bass and Treble Controls
Microphone and line inputs
Music inputs
Personalized settings
Power
The mixer amplifiers come in 60, 120 and 240 Watt output power. This power is directly available on 70V constant voltage connections and on a low impedance connection for a 4 ohm load. Moreover, the amplifiers have a separate 70V call-only output channel for addressing areas where only priority announcements are required. The call-only output can also be used for 3-wire remote, volume control override.